Fotogrudniownik – świąteczne wyzwanie fotograficzne

Grudzień – wyjątkowy miesiąc, który zasługuje na wyjątkowe traktowanie. Zgadasz się ze mną? :) W tym roku wyjątkowo potrzebuję otulić się spokojem, dobrymi myślami, marzeniami i ciepłem. To niewiele kosztuje w porównaniu do zmagań z całą resztą. 

Wiem, że w tym okresie wyjątkowo często zderzamy się z pośpiechem, frustracją, gonitwą, rozdrażnieniem. Dlatego chcę, jak co roku, pielęgnować dobre chwile, tworzyć sobie okazje, które potem po kilku latach będę wspominać z uśmiechem. Tak dużo zależy od nas i naszego nastawienia, bo przecież do budowania dobrych momentów nie potrzebujemy wcale góry pieniędzy czy wolnego całego miesiąca. 

Wystarczy wieczór, kiedy ze spokojem odpalisz świeczkę i włączysz ulubiony świąteczny film. Albo kiedy ugnieciesz ciasto na pierniki zaprosisz bliskich na wspólne pieczenie. Kiedy pójdziesz na spacer do lasu, żeby pozbierać gałązki choinki do bukietu na stół. Kiedy na 20 sekund zbierzesz całą ferajnę do grupowego portretu, który potem postawisz na biurku i będziesz się do niego uśmiechać przez cały rok. 

Fotogrudniownik - co to jest?

To moje osobiste wyzwanie, które prowadzę również dla Ciebie – żeby jeszcze piękniej i lepiej przeżyć ten grudniowy czas. Żeby zrobić w nim kilka choćby zdjęć, które wkleisz do albumu albo powiesisz na ścianie w ramce. Nie musisz 1 grudnia stroić całego domu i stawiać choinki – chodzi o małe rzeczy, drobne chwile, które przybliżą ducha Świąt i po prostu zrobią Ci nastrój!

Jakie są zasady?

  • Każde zadanie ma przypisaną datę, kiedy publikujemy zdjęcia na Instagramie. 
  • Żeby wziąć udział musisz opublikować zdjęcie na swoim koncie i opatrzyć je tagiem #fotogrudniownik
  • Możesz napisać komentarz pod moim zdjęciem danego dnia, że bierzesz udział. wyzwaniu, żeby łatwiej można było do Ciebie trafić i zobaczyć Twoje zdjęcie
  • Po każdym temacie wybieram kilka zdjęć z hasztagu i publikuję je u siebie na stores, żeby więcej ludzi mogło je zobaczyć :)

 

Co roku dołącza do mnie kilkadziesiąt dziewczyn, chcesz zobaczyć ich reakcje na wyzwanie? Obejrzyj ten film!

E-booki: Fotogrudniownik 1 & 2

Przez ostatnie dwa lata do wyzwania dołączone były e-booki, w których w prosty i przyjemny sposób uczyłam, jak robić jeszcze piękniejsze grudniowe zdjęcia. Jak robić zdjęcia w ciemnościach, skąd brać światło, kiedy go brakuje, jak kreatywnie fotografować ludzi, jak edytować później te zdjęcia i wiele wiele innych, cennych lekcji fotografii. 

To zbiór 16 lekcji (po 8 w każdym e-booku), porad i tipów fotograficznych a także kilkadziesiąt gotowych pomysłów na świąteczne zdjęcia. 

Idealny zestaw do grudniowych wspomnień!

W tym roku, zamiast e-booka stworzyłam coś bardzo wyjątkowego! To presety do Lightrooma, w pięknych beżowo-brązowych kolorach, które rozświetlą każde świąteczne zdjęcie. Są stworzone, żeby pokazać przytulność domowych kadrów, ciepło świec, blask światełek rozwieszonych w tle. Wpadają w miękkie, beżowo-brązowe tony oraz pięknie podkreślają kolory zieleni i czerwieni, wciąż zachowując jasność zdjęć.

Jest ich 5 a każdy z nich ma swój własny opis i przeznaczenie, choć oczywiście można je dopasowywać według własnych potrzeb :) 

Przez cały grudzień można je kupić w zestawie z e-bookami:

Nie daj się dłużej kusić, dołącz do naszego wyzwania – będzie pięknie, obiecuję :) Zobacz ile pięknych kadrów powstało już u mnie dzięki Fotogrudniownikowi!

O mnie:

Jestem niepoprawną marzycielką, wielbicielką bokehu i zdjęć pod światło. Nie rozstaję się z aparatem a na fotografiach zbieram zawsze dużo uśmiechów. Uczę jak robić piękne zdjęcia!

Mój sklep:

Kategorie:

Ostatnie wpisy: