Uwielbiasz fotografię, ale...

Brakuje Ci spójności

Większość zdjęć, które robisz nie pasuje do siebie. Brakuje im spójności i jednego stylu. Nie potrafisz odnaleźć się w różnym oświetleniu i nie wiesz, jak radzić sobie w odmiennych warunkach.

Nie znasz swojego aparatu

Instrukcja aparatu Cię przeraża – jest tam tyle słów, których nie rozumiesz. Nigdy nie udało Ci się rozgryźć trybu manualnego i najwygodniej fotografuje Ci się w automatycznym.

Nie wiesz jak obrabiać zdjęcia

Obróbka zdjęć to kolejna rzecz, której jeszcze nie udało Ci się ogarnąć. Nie chcesz, żeby Twoje zdjęcia były przerysowane ale nie wiesz, jak sprawić by po edycji wyglądały naturalnie?

Oddaję w Twoje ręce mój autorski kurs fotograficzny online!

Kurs, na którym nie usłyszysz trudnych nazw, niezrozumiałych formułek i technicznej mowy.
W przyjaznej atmosferze poznasz możliwości swoje i swojego aparatu.
W przyjemny sposób dowiesz się w końcu, jak robić jasne, naturalne i spójne zdjęcia.
Ten kurs nie jest kolejnym poradnikiem z ogólnym spojrzeniem na fotografię.

Kiedy rozpoczynałam kurs ‚Jasna strona fotografii’ wydawało mi się, że znam podstawy fotografowania i niewiele może mnie zaskoczyć. Jakże się myliłam! Kiedy otworzyłam pierwszy moduł kursu, oniemiałam z wrażenia! Tego nie da się opisać! Nie dość, że wypełniony wiedzą po brzegi, to jeszcze pięknie opracowany wizualnie. Każdy aspekt Magda szczegółowo omawia, pokazuje na zdjęciach kolejne kroki, dzieli się swoimi tajnikami i daje konkretne wskazówki, które można zastosować niemal natychmiast. Dla mnie bardzo ważne były ćwiczenia, bo w praktyce mogłam sprawdzić zdobytą wiedzę. Nieoceniona była aktywność Magdy w grupie i jej bezpośrednie uwagi i podpowiedzi. Miałam wrażenie, jakby siedziała tuż obok i cierpliwie wszystko mi tłumaczyła. Każdy kolejny moduł poruszał inny istotny aspekt.
Kurs dał mi dużo motywacji do fotografowania w trudnym momencie i pozwolił cieszyć się z robienia zdjęć. Wreszcie poczułam, że potrafię! Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto pragnie na nowo zaprzyjaźnić się z aparatem :)
Kinga Barlik – uczestniczka pierwszej edycji kursu, autorka blogów: Bliskostwory oraz Humahuppa
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE

Czego się nauczysz?

To kurs o podstawach fotografii: chcę przekazać Ci moją wiedzę o technice, fotografowaniu w trybie manualnym i tajnikach aparatu, w prosty i bardzo przejrzysty sposób. Podam Ci wiele przykładów na to, jak robić zdjęcia w różnych warunkach – tak, by mimo to wciąż wyglądały spójnie i stylowo. Opowiem Ci, jaką rolę pełni światło w fotografii, jak radzić sobie w wielu typach oświetlenia, jak robić zdjęcia w naprawdę różnych warunkach. Nauczę Cię jak możliwie najbardziej naturalnie edytować zdjęcia, tak by były dopracowane, a nie przerysowane. Pokażę Ci, jak pracuję podczas obróbki zdjęć i na co zwracam szczególną uwagę. W końcu, zobaczysz jak nadaję zdjęciom drugie życie porządkując je nie tylko na dysku ale również w normalnym życiu. Dam Ci wskazówki jak publikować zdjęcia w sieci, na blogu czy w mediach społecznościowych, jak je drukować i jak się nimi otaczać na co dzień.

Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE

Co ode mnie dostaniesz?

Lekcje, jakich Ci udzielę będą przychodziły do Ciebie co tydzień w formie plików PDF. Do modułu o obróbce dołączę również filmy, na których pokażę Ci jak obrabiam zdjęcia, krok po kroku. Będziesz mogła dołączyć do wspólnej, zamkniętej grupy na Facebooku, w której otrzymasz wsparcie nie tylko moje, ale i reszty kursantek. Jeśli będziesz potrzebowała dodatkowej pomocy, zawsze będziesz mogła zwrócić się do mnie bezpośrednio.

Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE

O mnie, czyli autorce kursu:

Cześć! Nazywam się Magda Mizera i jestem fotografem. Robienie zdjęć to moja praca i wielka miłość. Jestem autorką kursu „Jasna strona fotografii” oraz bloga fotograficznego, na którym dzielę się moją wizją fotografii – jasnej, lekkiej i przyjaznej, uczę jak fotografować i inspiruję do ciągłego odkrywania świata zdjęć. Jestem przede wszystkim fotografem ślubnym, ale prowadziłam już wiele warsztatów ucząc kreatywne kobiety, jak robić zdjęcia. Mój wyraźny, indywidualny styl podoba się wielu ludziom – cieszę się więc, że w tym kursie mogę podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem.

O czym będzie kurs?

Światło

Światło to klucz w fotografii – bez rozumienia światła nie uda Ci się zrobić dobrego zdjęcia. Koniec ze zgadywaniem i zdawaniem się na przypadek! Dobry fotograf wie, jak przekuć warunki zastane na swoje i właśnie tego nauczysz się już w pierwszym tygodniu, tak aby móc wykorzystać tą wiedzę od samego początku.

Technika

Nauczę Cię korzystać z trybu manualnego w Twoim aparacie. Jasno opowiem o tym, czym jest przysłona i jaki wpływ na nasze zdjęcia ma ISO, jak radzić sobie z czasem naświetlania i po co korygować balans bieli. Od tego momentu będziesz robiła zdjęcia takie, jakie chcesz – a nie na jakie pozwala Ci aparat!

Edycja

Pokażę Ci jak obrabiam zdjęcia – od samego początku! Zobaczysz dlaczego fotografuję w RAW-ach i czemu nigdy już nie wrócę do robienia JPG-ów. Ty też nie będziesz chciała! :) Nauczę Cię podstawowej obsługi Photoshopa, Lightrooma i darmowego programu do edycji RAW-ów. Opowiem o moich największych pomocach i drogach na skróty podczas obróbki zdjęć.

Wykorzystanie zdjęć

Życie zdjęcia nie kończy się na karcie w aparacie, prawda? Pokażę Ci jak łatwo i przyjemnie katalogować zdjęcia, jak utrzymywać w nich porządek, tak by wracać do nich z największą przyjemnością! Zobaczysz jak zdjęciom nadać drugie życie wywołując je, segregując w albumie czy dekorując nimi dom.

Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE

Chcesz wiedzieć, co mówią moje kursantki?

ANIA LEGENZA NIEBAŁAGANKA:
Kurs fotografii, który przekonał mnie do tego, że powinnam robić zdjęcia w formacie .raw, używać blendy i nie przejmować się prześwietleniami. Bo jeśli chodzi o zdjęcia, to musicie wiedzieć, że ja jestem strasznym leniem. Najważniejszy jest dla mnie efekt końcowy, ale chcę go uzyskać jak najszybciej. Nie mam lustrzanki, zdjęcia robiłam głównie na trybie automatycznym a obróbka zdjęć w Lightroomie była dla mnie stratą czasu. Ale od kilku miesięcy czułam, że doszłam do zadawalającego mnie poziomu i stoję w miejscu. Zdjęciami Magdy zachwycam się nie od dziś, dlatego stwierdziłam, że jeśli mam się od kogoś uczyć, to właśnie od niej. I nie zawiodłam się. Przez cały kurs czułam jakby Magda stała obok i tłumaczyła mi co mam zrobić na swoim aparacie, by zrobić zdjęcie tak jak ona. I to czego najbardziej żałuję, to że nie mogę przeznaczyć na ćwiczenia większej ilości czasu.
WIOLETTA GUZY POPRAWNA OPTYMISTKA:
Magda ma wspaniały dar przekazywania wiedzy w sposób bardzo prosty i przejrzysty. Szczerze powiem że już kilka razy podchodziłam do nauki obsługi trybu manualnego w moim kochanym Lumixie, jednak wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Dopiero kurs Magdy pokazał mi jak dokładnie to wszystko działa i jak się tym posługiwać. Tryb Manualny został przeze mnie tak opanowany że sama się sobie dziwię. Dlaczego warto? Bo cały kurs jest przepiękny, nie przesadzam! Nauka z niego była czystą przyjemnością, trudno było się oderwać od tak pięknie skomponowanej całości. Dodatkowym plusem kursu a raczej jego wisienką na torcie są konsultacje mailowe z Magdą. Zawsze gdy masz jakieś wątpliwości co do swoich poczynań czy zdjęć albo obsługi aparatu, możesz do niej napisać i zyskasz zawsze wyczerpującą odpowiedź. Prócz Magdy, masz też całą grupę na facebooku z którą możesz dzielić się swoimi przemyśleniami, dokonaniami i wątpliwościami.

FAQ, czyli co musisz wiedzieć o kursie:

Ile kosztuje kurs?

Koszt kursu w trzeciej edycji to 199 zł. W tej cenie będziesz mieć  dożywotni dostęp do kursu, wszystkich materiałów oraz grupy wspierającej na Facebooku. Otrzymasz też moje osobiste wsparcie! :) 

Ile trwa sprzedaż?

Sprzedaż kursu będzie trwała od 17.11.2017 do 23.11.2017

Kiedy rusza kurs?

Kurs rusza już 27.11.2017

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Na kursie uczę jak fotografować w trybie manualnym. Do ćwiczeń potrzebny będzie Ci więc aparat, który pozwala na takie ustawienia. Może to być zarówno podstawowa lustrzanka, jak i aparat bezlusterkowy. Nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu, ale jednocześnie potrzebujesz czegoś więcej niż telefonu, żeby wyciągnąć z kursu 100% :)

Czy mogę otrzymać rachunek?

TAK. Na życzenie mogę wystawić rachunek na Twoją firmę. Wystarczy, że przy zakupie kursu napiszesz swoją prośbę w uwagach i podasz dane firmy.
Nie wystawiam faktury VAT.

Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE
Jasna Strona Fotografi | KURS ONLINE

Opinie kursantek pierwszej edycji mojego kursu:

Zapisałam się na kurs ponieważ chciałam wreszcie zacząć robić świetne zdjecia. Tryb manualny zawsze mnie skutecznie odstraszał, jednak już w pierwszym dniu kursu go opanowałam! Magda tak wspaniale wytłumaczyła wszystkie zagadnienia że nawet ja to pojęłam a uwierzcie – probowałam juz nie raz zrozumieć te wszystkie pojęcia.
Kurs wybrałam ze względu na zdjęcia, jakie robi Magda. Po wpisach na blogu, przedstawiających jej warsztat pracy i doświadczenia zawodowe spodziewałam się mniej więcej, czego mogę oczekiwać od kursu, a jednak zawartość merytoryczna i sposób jej prezentacji pozytywnie mnie zaskoczyły. Wiedza jest przedstawiona w bardzo klarowny sposób, a przykłady robienia zdjęć w konkretnych sceneriach pozwalają zrozumieć swoje błędy w fotografowaniu. Chociaż wiele zagadnień nie było dla mnie odkrywczych, bo od dawna fotografuję tylko w trybie manualnym, to i tak znalazłam dla siebie nowe, cenne informacje. A mój zapał do dokumentowania codzienności poczuł wiosnę i znów mam mnóstwo ochoty na eksperymenty z aparatem. Niestety kurs Magdy ma bardzo poważny mankament – wywołuje taką ochotę na robienie lepszych zdjęć, że bez inwestycji w lepszy obiektyw po prostu się nie obejdzie… A być może nie tylko na zakupie obiektywu się skończy (wszak RAW-y zajmują dużo miejsca i przydałby się dysk na zdjęcia). Czekam na kolejne kursy Magdy!
Na kurs Magdaleny Mizery zapisalam sie, poniewaz jestem zakochana w jej zdjęciach i mam nadzieję, że i mi kiedys uda sie choc w polowie robic tak swietne ujecia. Nareszcie ktos wytlumaczyl co i jak prostym jezykiem, tak ze od razu bylo wiadomo co i jak. Oczywiscie oprawa graficzna pierwsza klasa. Cena bardzo atrakcyjna w stosunku do wiedzy jaka byla podana w kursie. Najbardziej ucieszyl mnie modul o edycji rawow, bo do tej pory nie mialam pojecia o co w nich chodzi. Jestem bardzo zadowolona i polecam kazdemu.
Od dłuższego czasu obserwuję blog Magdy, która jest dla mnie niesamowitą inspiracją. Z powodu intensywnych studiów oraz pracy nie mogłam sobie pozwolić na wyjazdy na kursy fotograficzne i kiedy zobaczyłam informację o kursie online wiedziałam, że wezmę w nim udział. Sposób prowadzenia kursu był cudowny. Wykłady zwięzłe, przejrzyste, poparte wieloma przykładami były bardzo przyjemne do czytania. Po skończonym kursie z pewnością mogę polecić go wszystkim, którzy chcą w jakiś sposób popracować nad efektami swojej pracy fotograficznej.
Bardzo, bardzo dziękuję za przygotowany materiał i szalenie miły, ale i niezwykle profesjonalny czas. Miałam okazję uczestniczyć wcześniej w kursie stacjonarnym u Magdy, z którego wróciłam przeszczęśliwa i już z dużo większą przyjemnością i z mniejszym strachem robiłam zdjęcia. Ale muszę przyznać, że dopiero ten kurs, z uwagi na pełne, profesjonalne materiały (zarówno pdf-y, jak i tutorial), możliwość korzystania z nich w wybranym przez siebie czasie oraz powrotu do kwestii trudniejszych dał mi naprawdę ogromną dawkę wiedzy, inspiracji i motywacji! Po prostu dziękuję!
Powiem w skrócie, bez owijania w bawełnę – POLECAM GORĄCO! Dzięki Magdzie wreszcie zrozumiałam jak manualnie ustawiać aparat. Coś co przez lata mimo kilku kursów, było dla mnie niezrozumiałe nagle stało się banalnie proste. Magda wszystko tłumaczy w prosty i klarowny sposób. Na koniec daje uczestnikom praktyczną ściągawkę, dzięki której pierwsze samotne próby zmierzenia się aparatem i jego ustawieniami manualnymi stały się możliwe. Wiele ciekawych porad, informacji o przydatnych stronach internetowych, porady odnośnie zakupu aparatu czy obiektywu. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że bezpośrednio po warsztatach u Magdy pojechałam kupić nowy obiektyw. Używam go wciąż i nie wyobrażam sobie robienia zdjęć bez tego konkretnego obiektywu.

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Jesteś początkująca

Chcesz nauczyć się robić jasne zdjęcia

Nie umiesz obrabiać zdjęć

Masz problem ze spójnością stylu

Chcesz się uczyć ode mnie